Umeblowanie glamour do salonu – dopasuj meble do stylu wnętrza

Każdy właściciel domu pragnąłby, aby jego pokoje wyposażone były oryginalnie i elegancko. Nie każdy ubóstwia jednakże taki sam styl urządzenia oraz na ogół każdy ma inny gust. Jedni są wielbicielami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską osadę. Wówczas pomocniczym wyposażeniem domu będą drewniane akcesoria ozdobne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązkowe są wówczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, opalane kwiaty polne oraz zboże, a także haftowane bądź robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy oraz zasłonki. Zupełnie inny styl można zdobyć selekcjonując meble glamour. 

Taki styl doskonale odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z ozdobnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł oraz innych mebli glamour na witrynie styl glamour

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten typ sprzętu meblowego potrzebuje również dodania do niego trafnych szczegółów dekoracyjnych. Wskazane będą ogromne, zdobione dywany, a też ciężkie wzorzyste zasłony. Oczywiście dobre muszą być też lampy i inne dodatki dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne detale wyposażenia wnętrz.

Meble definiują każde wnętrze

Osoby, które są w stanie weselić się posiadaniem własnego mieszkania, na ogół starają się tak zarządzić wykorzystaniem pojedynczych pomieszczeń, by jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa bezsprzecznie o znaczącym salonie. Jest to pomieszczenie, które rzadko wolno urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bo na ogół żaden z pokoi nie ma tak dużej przestrzeni. W wypadku domu, należałoby niemniej jednak rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, jakie w zasadzie służy wielu celom. Po pierwsze jest największym, a w takim razie centralnym miejscem domu, w którym skupia się zwykle cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a też urządzane są rodzinne przyjęcia. By jednakże salon spełniał swoją rolę, wypada go właściwy urządzić, żeby z jednej strony był efektywny, zaś z drugiej tworzył wizytówkę gospodarzy. 

Elementem urządzenia salonu, jaki nadaje mu słusznego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie szczegół dekoracyjny, który znacznie odróżnia dom od mieszkania w bloku, jednak oprócz tego w chłodne dni jest idealnym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w którym mieści się kominek, muszą się obowiązkowo odszukać dobre meble. W tej chwili salon wolno urządzić na dużo przeróżnych sposobów oraz wiele rozmaitych stylów. 

Nowoczesne vs glamour

Jeżeli głównym szczegółem urządzenia salonu będą meble współczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła oraz metalu, również pozostałe detale wyposażenia salonu muszą nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest wobec tego wskazane wieszanie ciężkich zasłon czy też ozdabianie salonu rzeźbami i klasycznymi obrazami. Tego rodzaju szczegóły ozdobne będą tudzież jak najbardziej wskazane wówczas, gdy w salonie znajdą się stylizowane meble glamour. Są one z reguły nadzwyczaj bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Co poniektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś są w stanie przypominać wystrój wnętrz mieszkalnych z dawnych czasów polskiej szlachty. Na milion procent są to meble glamour i bardziej wskazane dla osób borykających się z problemami alergicznymi. Do ich produkcji nie stosuje się tak ogromnej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w wypadku mebli z płyt wiórowych. Jednak wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany osobnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą proste szczegóły wyposażenia bez dodatkowych szczegółów dekoracyjnych. Jeżeli jednakże mieszkańcy znacznie bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby żeby zadbali też o wyposażenie salony przypominające oczywiście to klasyczne wzornictwo. 

Zobacz także: ławy glamour lub Krzesło Ludwik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *